Podsumowanie 2020 roku w naszym klubie

29 Gru, 2020 | Bez kategorii

Czas na podsumowanie 2020 roku, roku dziwnego, trudnego i zaskakującego. Mimo pandemii udało nam się zorganizować niektóre imprezy oraz wystartować w imprezach sportowych, jednak nie wszystko co zaplanowaliśmy udało się wykonać, ale o tym później.

Nasz klub składa się z dwóch sekcji; sekcja Judo i sekcja Akrobatyki Sportowej prowadzonej przez trenerów Michał Gaja (judo) i Justyny Swędrowskiej (akrobatyka sportowa). Zajęcia w obydwóch sekcjach organizujemy dla 145 dzieci, młodzieży i dorosłych w których realizujemy programy ukierunkowane na podniesienie poziomu sprawności fizycznej oraz wysokich wyników współzawodnictwa sportowego. Oprócz treningów organizujemy co roku tzw.: Ferie z Judo oraz Wakacje z Judo podczas których wzięło udział 360 osób.

Imprezy w których braliśmy udział lub byliśmy organizatorami w roku 2020 to m.in.: camp techniczny w Berlinie, campy techniczne w Tuliszkowie z brązowym medalistą IO Marianem Tałajem, Mistrzostwa Wielkopolski dzieci, młodzików i juniorów młodszych, camp techniczny w Wolsztynie, organizacja ferii zimowych, organizacja ,,Wakacji z Judo’’, Memoriał im. Jigoro Kano w Poznaniu, Puchar Polski Jun. mł. W Piasecznie, eliminacje do Mistrzostw Polski Jun. mł., World Judo Day, Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych, Mistrzostwa Polski Młodzików, Mikołajkowy Turniej Judo oraz Gimnastyczny w naszym klubie.

Niestety nie udało się zorganizować Ogólnopolskiego Turnieju Judo i Młodzików, który organizujemy co roku, Trening z Mistrzem dla naszej sekcji akrobatyki, w tym roku miał nas odwiedził Mistrz Olimpijski Gimnastyki Sportowej Leszek Blanik, także w tym roku nasz klub miał obchodził 10-lecie działalności które także musieliśmy odwołać.

Do największych sukcesów można zaliczyć:

Organizacja Ferii z Judo dla 120 osób

Organizacja Wakacji z Judo dla 240 osób

Powołanie do Kadry Narodowa Polskiego Związku Judo

Juniorów Młodszych Natali Poprawskiej, Norberta Tomaszewskiego.

Powołanie do Kadra Wojewódzkiej Okręgowego Związku Judo, Juniorzy Młodsi: Norbert Tomaszewski, Natalia Poprawska. Młodzicy: Julia Kocimska, Wiktoria Drożak, Maria Pakulska, Łucja Pawlicka.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych :

Julia Kocimska – 5 miejsce

Jan Antoniewicz – 7 miejsce

Mistrzostwa Polski Młodzików:

Julia Kocimska – 7 miejsce

Ranking Okręgowego Związku Judo:

Natalia Poprawska – 1 miejsce

Klaudia Tomaszewska – 1 miejsce

Mistrzostwa Wielkopolski:

Juniorzy:

Natalia Poprawska – 2 miejsce

Juniorzy Młodsi:

Julia Kocimska – 1 miejsce

Natalia Poprawska – 2 miejsce

Majka Poprawska – 2 miejsce

Młodzicy:

Julia Kocimska – 1 miejsce

Majka Poprawska – 1 miejsce

Maria Pakulska – 2 miejsce

Klaudia Tomaszewska – 2 miejsce

Łucja Pawlicka – 5 miejsce

Jakub Moksik – 5 miejsce

Dzieci:

Klaudia Tomaszewska – 1 miejsce

Patryk Brzęcki – 3 miejsce

Pragniemy serdecznie podziękować za wspieranie działalności klubu, w szczególności podziękowania kierujemy do Burmistrza GiM w Tuliszkowie, p. Krzysztofa Romana, sponsora klubu p. Jakuba Kowalczyka, firma IzoSerwis, Ministerstwu Sportu i Turystyki, p. Tomasza Glanca, firma PosGlanc, studio fotograficzny Marty i Krzysztofa Piechocińskich.

Pozdrawiam serdecznie

Prezes UKS Judo&Akrobatyka w Tuliszkowie

Michał Gaj

Więcej zdjęć na Facebook. Zapraszamy do polubienia.

Poprzednie wpisy: