Obóz letni w Łazach – relacja

14 sierpień, 2021 | Bez kategorii

W dniach 24 – 31 lipca Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie organizował drugi
w tym miesiącu obóz sportowo – rekreacyjny dla dzieci i młodzieży w
Łazach. Kolejny obóz organizowany przez tuliszkowski klub sportowy zapewnił dzieciom i młodzieży wiele atrakcji oraz duża dawkę zajęć sportowych.

W obozie uczestniczyło czterdzieści osób, które realizowały program w atrakcyjnym miasteczku w Łazach. Każdego dnia odbywały się poranne rozruchy na plaży oraz zajęcia sportowe z podziałem na grupy do południa. Po południu czas spędzano na plaży, grano w piłkę siatkową, ringo czy kąpano się w morzu.

W trakcie obozu uczestnicy mieli okazję zwiedzić Kołobrzeg, a w tym odbył się rejs statkiem oraz zwiedzanie latarni morskiej, pomnika zaślubin Polski z morzem oraz spacer po molo, dodatkowo zwiedzaliśmy Mielno. W ostatni dzień obozu odbyło się ognisko oraz podsumowanie obozu podczas którego wręczono każdemu uczestnikowi wspólne zdjęcie, nie zabrakło podpisów uczestników na zdjęciu na pamiątkę. Miłym akcentem obozu było spotkanie z medalistą Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, Marianem, Tałajem, który współpracuje z tuliszkowską sekcją judo oraz trenerem Ruperto Gascon Carreno, trenerem zawodnika medalisty Igrzysk Olimpijskich z Londynu w szermierce który uczestniczył Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Na obozie odbył się także konkurs czystości, każdy pokój był codziennie sprawdzany o niezapowiedzianej godzinie, na koniec osoby z najlepsza liczbą punktów otrzymali nagrodę specjalną, nagrodę upomnienia otrzymały także osoby które zajęły ostatnie miejsce w konkursie czystości. Odbył się także konkurs plastyczny, każdy pokój musiał wykonać prace plastyczną zawierającą nazwę pokoju oraz wizerunki z którym się utożsamiają, tutaj także zwycięzcy otrzymali nagrodę specjalną.

Dodatkowym plusem było to, iż dzieci spędziły obóz bez telefonów co pomogło wzmocnić integrację wśród uczestników, bo zajęcia sportowe są ważne, ale znajomości i przyjaźnie nawiązane wśród dzieci i młodzieży zostają na lata.

Pragnę podziękować sponsorowi klubu, p. Jakubowi Kowalczykowi, prezesowi firmy IzoSerwis, p. Burmistrzowi GiM w Tuliszkowie i Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie obozu.

Trener sekcji

Michał Gaj

Więcej zdjęć na Facebook. Zapraszamy do polubienia.

Poprzednie wpisy: