Mistrzostwa Wielkopolski Judo dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów

14 lt., 2021 | Bez kategorii

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie 13 lutego w Poznaniu wziął udział Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci, Młodzików, Juniorów młodszych, Juniorów oraz Festiwalu Judo Dzieci. Organizatorem imprezy był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu.

Na mistrzostwach swoją obecność zaznaczyli zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo, która wystawiła do startu 15 zawodników: Natalia Poprawska, Łucja Pawlicka, Julia Kocimska, Maria Pakulska, Klaudia Tomaszewska, Iga Góska, Lena Tończyk, Jan Antoniewicz, Jakub Moksik, Wiktor Glanc, Wojciech Wągiel, Marcel Majkowski, Kacper Kujawiak, Patryk Brzęcki i Norbert Bukowski.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpiła kategoria dzieci; bardzo dobry występ zaliczył Patryk Brzęcki, który wygrywając wszystkie walki w grupie przed czasem zajął pierwsze miejsce. Dobry występ zaliczyły także Iga Górska i Lena Tończyk, zdobywając trzecie miejsce miejsce, tuż za podium uplasował się Marcel Majkowski, Wojciech Wągiel odpadł w eliminacjach.

Kolejni startowali młodzicy, tutaj bezkonkurencyjna była Klaudia Tomaszewska wygrywając walki w dobrym stylu wszystkie przed czasem zdobyła złoty medal, brązowy medal zdobyłą Lucja Pawlicka i Iga Góska która walczyła w dwóch kategoriach wiekowych. Tuż za podium uplasowali się Jakub Moksik i Maria Pakulska.

W juniorach młodszych złoty medal zdobyła Julia Kocimska, brązowy zaś Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz któy startował także w kategorii wiekowej Juniora i tam zdobył srebrny medal.

Na mistrzostwach odbyło się także oficjalne podsumowanie rankingu województwa Wielkopolskiego Okręgowego Związku judo za rok 2020, w którym Julia Kocimska zajęła drugie miejsce a Natalia Poprawska trzecie miejsce.

Wyniki:

Junior:

Jan Antoniewicz – 2 miejsce

Junior młodszy:

Julia Kocimska -1 miejsce

Natalia Poprawska – 3 miejsce

Jan Antoniewicz – 3 miejsce

Młodzik:

Klaudia Tomaszewska – 1 miejsce

Łucja Pawlicka – 3 miejsce

Iga Górska – 3 miejsce

Maria Pakulska – 5 miejsce

Jakub Moksik – 5 miejsce

Dzieci:

Patryk Brzęcki – 1 miejsce

Lena Tończyk – 3 miejsce

Wiktor Glanc – 3 miejsce

Marcel Majkowski – 7 miejsce

Wojciech Wągiel – eliminacje

Festiwal Judo Dzieci:

Norbert Bukowski – 3 miejsce

Kacper Kujawiak – 3 miejsce

 

Wyjazd wspierał sponsor klubu, p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie za co dziękujemy.

Trener sekcji

Michał Gaj

Więcej zdjęć na Facebook. Zapraszamy do polubienia.

Poprzednie wpisy: