Mistrzostwa Regionu Juniorów Młodszych(eliminacje do Mistrzostw Polski)

7 Paź, 2020 | Bez kategorii

6 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w której startowali zawodnicy UKS Judo w Tuliszkowie . Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to najważniejsza impreza sportowa w roku dla kategorii wiekowej Juniora Młodszego, tym samym każdemu zawodnikami zależało, żeby zająć czołowe miejsce podczas eliminacji a sam awans to już duży sukces.

Mistrzostwa regionu to start czterech województw, Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego
i Lubuskiego.

W imprezie startowali zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo a w tym: Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz. Natalia zajmując ostatecznie drugie miejsce w kategorii wagowej 63 kg uzyskała awans, Jan zajął piąte miejsce podczas zmagań, o awans musiał stoczyć dodatkową walkę, którą wygrał
z zawodnikiem z Wrocławia uzyskując tym samym awans w kategorii wagowej 90 kg do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych które odbędą się w Zamościu.

Awans uzyskała także Julia Kocimska, będąc jeszcze w kategorii wiekowej młodzik dzięki zdobyciu brązowego medalu na Pucharze Polski w Piasecznie uzyskała możliwość startu w wyższej kategorii wiekowej i również Julia weźmie udział w mistrzostwach.

Wyjazd wspierał sponsor skecji, p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis I Burmistrz GiM w Tuliszkowie p. Krzysztof Roman za co serdecznie dziękujemy.

Trener sekcji Judo

– Michał Gaj

Więcej zdjęć na Facebook. Zapraszamy do polubienia.

Poprzednie wpisy: